Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus (Foto)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës dhe Juventusit.
Barcelona dhe Juventusi do të përballen në “Camp Nou” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Ousmane Dembele do të debutojë për Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Ai është titullarë për sfidën kundër Juventusit, e dyta me fanellën e Barçës, pasi luajti disa minuta edhe në fitoren e thellë në La Liga.

Juve është në telashe pasi në këtë ndeshje do të mungojnë për arsye dëmtimesh Mario Mandzukic, Giorgio Chiellini, Sami Khedira, Claudio Marchisio dhe Benedikt Howedes, ndërsa Juan Cuadrado do të mungojë për shkak të suspendimit për kartonin e kuq të marrë në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit