Formacionet: Shaqiri kundër Xhakas e Mustafit

Arsenali ka një tjetër ndeshje të rëndësishme për të mbajtur gjallë shpresën për një vend që dërgon në kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kjo ndeshje do të jetë gjithashtu përballje mes shqiptarëve.

Xherdan Shaqiri për vendasit kundër Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit për mysafirët.

Formacionet zyrtare janë:

Stoke City: Butland; Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters; Whelan, Cameron, Allen; Arnautovic, Diouf, Shaqiri.

Arsenal: Cech; Holding, Mustafi, Koscielny; Bellerin, Coquelin, Xhaka, Monreal; Ozil, Sanchez; Giroud.