Fitojnë Espanyol dhe Sevilla

Espanyol dhe Sevilla kanë mposhtur kundërshtaret e radhës në takimet e zhvilluara sonte në kuadër të Copa del Rey.

Levante është mposhtur nga Espanyol rezultat 0-2, kurse Sevilla e ka mposhtur Cadiz me rezultat 2-1.

Edhe pak minuta fillon derbi i sotëm mes Barcelona dhe Celta Vigo