Fenerbahce – Kasimpasa: Vedat Muriqi titullar

Fenerbahce ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen kundër Kasimpasa.

Gjiganti turk synon tri pikët kundër një kundërshtari aspak të lehtë, në kuadër të xhiros së 10-të në Superligën e Turqisë.

Fenerbahce luan para tifozëve të vet, gjë që mund t’i ndihmojë për të plotësuar synimin dhe të marrë tri pikët.

Në këtë ndeshje e cila luhet me fillim nga ora 18:30, nga minuta e parë do të luajë edhe ylli kosovar, Vedat Muriqi.

Më poshtë Tribuna ua përcjell formacionin e Fenerbahce.