Emerson Palmieri drejt Juventusit

Juventusi është i interesuar për Emerson Palmieri në Chelsea.

Calciomercato shkruan sot se bardhezinjtë dëshirojnë të nënshkruajnë me ish mbrojtësin e AS Romas si konkurrent për Alex Sandron, i cili shkroi një marrëveshje të re në fillim të këtij sezoni.

Braziliani kaloi në Chelsea një vit më parë, por transferimi nuk ka shkuar siç ishte planifikuar për shkak të formës së jashtëzakonshme të Marcos Alonso.

Si i tillë, braziliani është i hapur për t’u kthyer në Itali gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Dhe është sugjeruar nëse londinezët do ta shesin, ata do të lëvizin për lojtarin e skuadrës së Sassuolos, Rogerio.

Theksojmë se gjatë javës së kaluar The Blues kanë shitur mesfushorin spanjoll, Cesc Fabregas, i cili shkoi në drejtim të Monacos.

Ndryshe, Chelsea aktualisht zë pozitën e katërt të renditjes tabelore me 47 pikë, përkatësisht ka dhetë më pak se lideri, Liverpooli.