Dy skuadra të Premier Leagues e duan Musacchion

Dy skuadra të Premier Leagues angleze kanë shprehur interesim për transferimin e mbrojtsit qendror të Milan, Mateo Musacchio.

Bëhet fjalë për Fulham dhe Watford që duan transferimin e 28 vjeçarit gjatë afatit kalimtar të Janarit.

Musacchio është pjesë e formacionit startues pothuajse në të gjitha ndeshjet këtë sezon dhe Gennaro Gattuso dëshiron ta mbaj edhe më tej në San Siro, pasi Mattia Caldaras po i nevojitet kohë për t’u ambientuar.