Dortmund 2:1 PSG, notat e lojtarëve

Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe PSG doli të jetë mjaftë interesante, sidomos pjesa e dytë ku u shënuan të gjitha golat për tu mbyllur në fund 2-1.

 

Pjesa e parë doli të jetë më e qetë, ku u regjistruan vetëm dy raste të mira dhe të dyja nga gjermanët.

Në pjesën e dytë, në skenë doli talenti Erling Haaland, që shënoi dy gola për Dortmundin.

Golin e vetëm për PSG e shënoi Neymar.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.