Depay? Kjo është përgjigjja e Louis van Gaal

Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, është pyetur në konferencën e sotme dhe për Memphis Depay të PSV-s, i cili flitet se ka arritur marrëveshje me “Djajtë e Kuq”.

“Depay? Nuk dua ta diskutojë këtë me media. Ju e dini përgjigjen time. Kam marrëdhënie sumë të mira me lojtarët. Nuk mund të blejë të gjithë lojtarët që i kam stërvitur”, deklaroi ai.

Manchester United takohet të shtunën me Evertonin. (Gazeta Tribuna)