Dallimi i Bayernit me dhe pa Lewandowskin (Foto)

Robert Lewandowski mungoi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve që Bayerni u mposht nga Reali me rezultat 2-1.

Mirëpo skuadra gjermane nuk i ka punët mirë atëherë kur mungon sulmuesi polak.

Bayern Munchen ka fituar 77.5% të ndeshjeve kur ka luajtur Lewandowski dhe vetëm 33.3% atëherë kur ai ka munguar.

Prezenca e tij në ndeshjen kthyese kundër Realit është një motivim shtesë për skuadrën bavareze. /IndeksOnline/

2_1492507475-4084545