Costa arrin në Madrid

Sipas mediave spanjolle, Diego Costa ka arritur në Madrid dhe po planifikon të jetojë në kryeqytetin spanjoll derisa të kompletojë transferimin në Atletico Madrid, në janar.

Costa ka bërë të ditur se nuk dëshiron të luajë më për ekipin e Chelsea, dhe shpërngulja e tij në Madrid, shihet si një mënyrë për të shtuar presionin në ekipin anglez, për të pranuar ofertën e Atletico Madrid, shkruar KosovaPress.

28 vjeçari kishte arritur marrëveshje me ekipin spanjoll në korrik, por Chelsea i kishte refuzuar ofertat e tyre, duke kërkuar 50 milionë funta pës Costan, shumë kjo që ishte e papërballueshme për ‘Los Colchoneros’.