Capello rrëfehet: Ronaldo sillte alkool në zhveshtoret e Bernabeut

Fabio Capello zbuloi se Ronaldo organizoi festa dhe solli alkool në dhomat e zhveshjes së Real Madridit, por e konsideron atë si talentin më të madh që ka drejtuar.

Ronaldo kaloi vetëm gjysmë sezoni 2006/07 me Capello në Madrid pasi ai më pas u shit në Milano në janar, dhe trajneri legjendar reflektoi në kohën e tij të kaluar me sulmuesin.

“Talenti më i madh që kam trajnuar ishte Ronaldo”, i tha ai Sky Sport Italia.

“Por në të njëjtën kohë, ai më shkaktoi problemet më të mëdha brenda dhomës së zhveshjes”.

“Ai më parë organizonte festa. Van Nistelrooy dikur më tha, “shef, ti mund të nuhasësh alkool në dhomat e zhveshjes këtu”.

“Pastaj, kur ai shkoi në Milano, filluam të fitonim. Por për sa i përket talentit, ai ishte më i madhi pa dyshim”.

“Sot kemi një marrëdhënie të mirë. Ne bisedojmë me mirësjellje dhe me kënaqësi”, tha ai.