Besa e Trepça ’89 në gjysmëfinale

Besa dhe Trepça ’89 kanë kaluar në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës.

Të dyja skuadrat fituan 2:0 ndaj Llapit, përkatësisht Gjilanit.

Të mërkurën, në gjysmëfinale u kualifikuan edhe Feronikeli e Drenica.