Bayerni huazon yllin e skuadrës

Bayern Munchen këtë mbrëmje kanë njoftuar se janë të gatshëm të huazojnë mesfushorin e ri, Renato Sanchez.

Sanchez mbërriti në Bavari verën e kaluar nga Benfica dhe pritjet e tij ishin të mëdha pasi arritën të fitojnë Kupën e Evropës me Portugalinë.

Megjithatë, 19-vjeçari ka arritur vetëm 25 paraqitje në të gjitha garat nën drejtimin e trajnerit Carlo Ancelotti, shumica e të cilave erdhi nga stoli.