Barcelona me vështirësi

Barcelona ka shënuar fitore të vështirë në shtëpi përball Valenicas duke e mposhtur me rezultat 2:0.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Luis Suarez dhe Lionel Messi. Valencia kishte mundësi të barazonte rezultatin në pjesën e parë por Bravo, priti penalltinë Parojos.