Arsenali mposht Milanin

Arsenali e ka mposhtur sonte Milanin me rezultat 0-2.

Ndeshja e zhvilluar në “San Sira”, ka sjellë një ndeshje energjike mes dy ekipeve, por që Arsenali ishte dominues dhe ka arritur të realizojë dy gola.

Golin e parë e shënoi Mkhitaryan (15’) dhe Ramsey (45+). Arsenal pati edhe disa raste të mira shënimi.

Paraqitje të mirë kanë pasur edhe dy shqiptarët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët kanë luajtur që nga minuta e parë.

Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës Evropiane.

Rezultatet e katër takimeve të para të zhvilluara në Ligën e Evropës: