Ansi Agolli mes më të mirëve (FOTO)

Ansi Agolli është kthyer në një simbol të ekipit të Qarabag-ut. Futbollisti shqiptar aktivizohet me ekipin nga Azerbajxhani prej vitit 2010.

Agolli është përzgjedhur në formacionin më të mirë të sezonit. Ai është vlrësuar mesataritsht me notën. 5.45 nota mesatare sezonale, ndërsa është mbrojtësi më i mirë i majtë i kampionatit. 32-vjeçari renditet i katërti në klasifikimin e përgjithshëm, transmeton sportal.

Ansi Agolli me Qarabag-un ka fituar sezonin e kaluar titullin kampion dhe është pranë arritjes së këtij suksesi edhe këtë vit. Te ky ekip luan edhe lojtari tjetër shqiptar Admir Teli.

ansi