Akili siguron medalje, Distria në garë, Nora eliminohet

Grand-Slami i Xhudos po mbahet në Paris.

Akil Gjakova e ka siguruar medaljen e argjendtë në Grand-Slamin e Xhudos në Paris.

Ai mposhti në gjysmëfinale xhudistin nga Mongolia, Tsend Ochir, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndërkohë, për medaljen e bronztë do të luftojë Distria Krasniqi.

Në anën tjetër, Nora Gjakova u eliminua në luftën e dytë dhe mbeti pa medalje