A do të shkarkohet Solskjaer nga Manchester United?

Manchester United nuk ka plan të heqë dorë nga Ole Gunnar Solskjaer dhe do të mendojë të ndërmarrë veprime nëse situata bëhet më ‘katastrofike’.

United ka vetëm katër fitore në Premierligë në 14 ndeshje këtë sezon dhe po përballet me dy ndeshjet e tyre më të vështira të sezonit këtë javë, së pari kundër Tottenham në shtëpi të mërkurën dhe si mysafir në Manchester City të shtunën.

Sidoqoftë, vetëm rezultatet jashtëzakonisht të këqija do ta bënin Ed Woodward të rivlerësojë pozicionin e menaxherit dhe të kërkojë kandidatët e ri.

 

Nuk ka asnjë sugjerim që ai aktualisht është duke kërkuar zëvendësime të mundshme, megjithë disponueshmërinë e Mauricio Pochettino, dhe lojtarët nuk kanë hequr dorë nga menaxheri i tyre.

Woodward është i bindur në aftësinë e Solskjaer dhe beson se norvegjezi është në zemër të një strategjie që do ta kthejë klubin në planin afatmesëm.

Kjo do të thotë se rezultatet në një afat të shkurtër nuk janë integrale për të ardhmen e Solskjaer në rol.