A do të ishte ky shorti më i çmendur i Ligës së Kampionëve

Të premten nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve
Tetë skuadrat çerekfinaliste mund të luajnë ndaj njëra tjetrës, duke lënë mundësinë për të parë ndeshje të jashtëzakonshme.

Tashmë kanë filluar edhe prognozat e ndryshme, se kush kundër kujt do të luaj në çerekfinale.

Natyrisht që shorti më i çmendur do të ishte nëse shohim që skuadrat më të mira do të luajnë kundër njëra tjetrës si: Real Madrid – Barcelona, Bayern Munich – Dortmund, Juventus – Atletico Madrid dhe Monaco – Leicester City. /Express/