45 minuta shpresë, për të kaluar tutje

Feronikeli në kuadër të kualifikimeve të Europa League, në takimin e dytë ndaj Slovan Bratislavës që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, është duke pësuar humbje me rezultat minimal 1:0 gjatë pjesës së parë.

Skuadra nga qyteti i Drenasit për të kualifikuar me tutje i duhet që në pjesën e dytë të bëjë një përmbysje prej 3 golash ose ti realizoj vetëm 2 për të shkuar në vazhdime.

Pjesa e parë ishte një loja e baraspeshuar nga të dy skuadrat ku ndeshja u luhej vetëm në mesin e fushës pa rrezikuar njëra tjetrën, deri në minutën e 8-të ku Yll Hoxha godet por portieri e i bratislavës tregohet i vemendshëm dhe dërgon topin në korner.

E pas kësaj foli përvoja ku ekipi i Slovanit arrin që në minutën e 19-të ta zhbllokon rezultatin për 1:0, dhe pastaj në vend që të rrezikonte me shum skuadra e Nikit në vazhdim por nuk i’a doli.

Pjesa e dytë i duhet Niklit një befasi e madhe për të kalur me tutje në garat e Europa League.