​Pamje nga stadiumi i ri i Atletico Madridit (Foto)

Klubi spanjoll ka publikuar pamje nga stadiumi i ri i tyre.

Atletico Madrid është bërë me stadium të ri, i cili është njëkohësisht më moderni në Spanjë.

Klubi nga kryeqyteti spanjoll ka publikuar disa fotografi brenda arenës së re e cila do të quhet Wanda Metropolitano Stadium.

Ky stadium ka kapacitet prej 68.000 ulësesh dhe i ka kushtuar Atleticos 240 milionë euro.

Los Colchoneros do të debutojnë në stadiumin e ri më 16 shtator ku e presin skuadrën e Malagas.