​Murray eliminohet nga Wimbledon

Andy Murray është eliminuar në çerekfinale të Wimbledonit nga Sam Querrey
Tenisti britanik është përshëndetur nga Wimbledoni, pasi është eliminuar nga çerekfinale nga tenisti amerikan Sam Querrey 3:2 në sete.

Murray fito setin e parë dhe të tretin, por në dy setet e fundit ishte jashtë lojës, pasi i humbi 6:1, 6:1.

Querrey në gjysmëfinale do të takohet me Cilico ose Muller të cilët po luajnë në çerekfinalen tjetër.