​Luis Enrique dhe Suarez te Chelsea?

Chelsea pritet të bëjë ndryshime të mëdha duke nisur nga trajneri.

Luis Enrique është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Chelseat në rast të largimit të Antonio Contes dhe ai ka kërkuar drejtuesve të klubit që nëse përzgjedhet trajner i tyre, ta marrë nga Barcelona sulmuesin Luis Suarez.

“Blutë”, po mendojnë ta largojnë nga vendi i punës Antonio Conten për shkak të rezultateve të dobëta në këtë stinor

Eduardo Inda një gazetar i njohur spanjoll raporton që, Enrique që tashmë është në bisedime me ekipin nga Stamford Bridge, dhe e ka për prioritet ta marrë me vete Suarezin, me të cilin ka punuar te Barcelona.

Nëse do të ndodhte që Suarez të transferohet te Chelsea, për të do të ishte një rikthim në Premier Ligë, pasi ka luajtur për një kohë edhe me Liverpoolin.