​Ky është super-formacioni i Interit me transferimet e janarit

Blerjet në merkaton e janarit kanë qënë të goditura te Interi, të paktën në letër.

Zikaltërit kanë firmosur me 3 futbollistë mjaft të talentuar.Si për ironi, të 3 blerjet e bëra gjatë kësaj dritareje kanë ardhur nga kampionati anglez i futbollit, konkretisht, Young nga Manchester United, Victor Moses nga Chelsea dhe së fundmi, Christian Eriksen nga Tottenham Hotspur.

 Në fakt vetëm ky i fundit do të jetë edhe për 5 vite në Milano, me dy të tjetër që kanë firmosur për 6 muaj, me Moses që mund të blihet edhe përfundimisht nga Interi.

Këto ndryshime pritet të ndryshojnë edhe mënyrën se si do të luaj Interi.

Antonio Conte mendohet se do i besojë të 3 futbollistëve një fanellë titullari dhe në skemën 3-5-2 do të rreshtohen kështu.