​Getafe mposht Malagan

Getafe ka mposhtur sonte Malagan, me rezultat 1-0.

Në takimin e zhvilluar sonte në LaLiga Santander dhe golin e vetëm e shënoi Cala (73’).

Pas kësaj fitore, Getafe gjendet në pozitën e 8-të me 26 pikë, kurse Malaga është e 19-ta me 11 pikë.