​Fiton Real Madrid, barazon Liverpool

Në ndeshjet e grupeve të Ligës së Kampionëve, që janë zhvilluar sonte, Real Madrid ka mposhtur me lehtësi APOEL Nicosia, me rezultat 0-3.
Në takimin e zhvilluar në Madrid, thuaj se gjatë tërë kohës loja u zhvillua te porta Nicosias, pasi Reali ishte në ofensivë që nga minuta e parë. Dy gola i shënoi lojtari më i mirë në botë, Ronaldo, një gol ia anuloi ofsajdi dhe trajneri, po ashtu pati shumë tentime.Në takimet tjera Liverpool ka nxjerrë vetëm barazim përball Sevillas, kurse Manchester City ka mposhtur me lehtësi Feyenoord, 0-4. Rezultatet: Real Madrid – APOEL Nicosia 0-3, Manchester City – eyenoord 0-4, Liverpool-Sevilla 2-2, Maribor – Spartak Moscoë 0-0, Shakhtar Donetsk – SSC Napoli 2-1, FC Porto – Besiktas 1-3, RasenBallsport Leipzig – Monaco 1-1, Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund 3-1.