Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Respektin duhet ta fitosh

09:03 / E shtunë, 14 Shtator 2013
0

Ideja e tij për lumturinë është lumturia e fëmijëve të tij, ndërsa frika e tij më e madhe është ideja se mund t’i zhgënjejë ata. E admiron Nelson Mandelën, ndërsa e përçmon arrogantin injorant.

Do të dëshironte ta vërë në shërbim të Shqipërisë përvojën akademike dhe profesionale të akumuluar në Perëndim. Është pak i tensionuar se si do të pritet libri i tij i ri për Nënë Terezën, për të cilin thotë se do të befasojë shumë njerëz për gjerat e reja që do të publikohen për herë të parë.

Krijuesi që sfidon tabutë është heroi i tij në art, ndërsa në jetën reale heronj janë ata që e bëjnë një të mirë në heshtje. Shkrimtari dhe sociologu shqiptar që jeton në Angli, Gëzim Alpion, rrëfehet për Tribunën... (më gjerësisht në gazetën Tribuna).
 

Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 23 Tetor 2014
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda