Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Vritet kundërshtari më i madh i Putinit

20:44 / E shtunë, 23 Mars 2013
0

Tajkuni Boris Berezovsky, kundërshtari më i madh i Putinit është gjetur i vrarë para pak çastesh në shtëpinë e tij në Surrey.

Njeriu më i kërkuar nga kryetari i Rusisë dyshohet të ketë kryer vetëvrasje sipas ish avokatit të tij i cili e ka bërë këtë lajm publik përmes profilit të tij në FaceBook. Personi i parë për lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik, djali i tij njëjtë sikurse avokati i tij përmes profilit të tij ne Facebook.

Boris Berezosky njihej si njëri ndër njerëzit më të fuqishëm në botën e biznesit, ai kishte migruar ne Britaninë e Madhe pasi që kishte probleme me presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Berezosky kishte qenë cak i disa atentateve me bomba. 

Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 20 Tetor 2014
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara. Site by Kreatoda