Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Ja 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

11:54 / E enjte, 27 Qershor 2013
0

Kush janë 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë? Shumë prej tyre, janë të njohur për opinionin publik, por ka edhe të tjerë që vijnë për herë të parë në sallën e Parlamentit.

Kështu, deputetët e Partisë Demokratike në Tiranë kryesohen nga Sali Berisha, Myqerem Tafaj, Majlinda Bregu, Gerti Bogdani, Dashamir Shehi, Edi Paloka, dhe Kastriot Islami.

Ndërsa deputetët e rinj në këtë Qark janë Halim Kosova, Florion Mima, Jorida Tabaku dhe Keltis Kruja. Mandati tjetër në Tiranë nga e djathta, shkon për Partinë Republikane, me deputetin Ylli Shehu, ndërsa PDIU-ja ka marrë Tahir Muhedinin.

Nga Partia Socialiste, në Tiranë janë përzgjedhur: Pandeli Majko, Saimir Tahiri, Vasilika Hysi, Ditmir Bushati, Fatmir Xhafaj, Lindita Nikolla, Besnik Baraj, Xhemal Qefalia, Sadri Abazi, Parid Cara, Spartak Braho, Artan Gaçi, Pjerin Ndreu, Rakip Suli, Milena Harito dhe Dashamir Peza. Nga LSI-ja janë deputetë, Ilir Meta, Klajda Gjosha dhe Luan Rama.

Deputetët e koalicionit të majtë në Qarkun Elbasan
PS: Ben Blushi, Damian Gjiknuri, Evis Kushi, Alfred Peza, Taulant Balla dhe Musa Ulqini. LSI: Edmond Haxhinasto dhe Bujar kallogjeri.
Deputetët e djathtë në Qarkun Elbasan
PD: Arben Imami, Eduard Selami, Ardian Turku, Luçiano Boçi. PR: Luan Duzha, PDIU: Aqif Rakipi.

Koalicioni i majtë në Qarkun Durrës
PS: Blendi Klosi, Klodiana Spahiu, Ilir Beqaj, Namik Dokle, Gentian Bejko dhe Artur Bushi. LSI: Lefter Koka.
Koalicioni i djathtë në Durrës
PD: Eduart Halimi, Igli Cara, Albana Vokshi, Gent Strazimiri dhe Oert Bylykbashi. PR: Agron Duka.

Koalicioni i majtë në Qarkun Dibër
PS: Shkëlqim Cani dhe Ulsi Manja, LSI: Përparim Spahiu
Koalicioni i djathtë në Qarkun Dibër
PD: Sherefedin Shehu, Bendri Hoxha dhe Roland Keta

Koalicioni i majtë në Berat
PS: Fidel Ylli, Ermonela Felaj, Eduard Shalsi dhe Eduart Bejko. LSI: Nasip Naço dhe Gledion Rehovica.
Koalicioni i djathtë në Berat
PD: Genc Pollo dhe Astrit Veliaj

Koalicioni i majtë në Qarkun Fier
PS: Gramoz Ruçi, Erjon Braçe, Eglantina Gjermeni, Ilirjan Celibashi, Armando Subashi, Arben Çuko, Pirro Lutaj, Majlinda Bufi dhe Ervin Koçi. LSI: Petrit Vasili dhe Robert Bitri.
Koalicioni i djathtë në Qarkun Fier
PD: Sokol Olldashi, Mesila Doda, Kozma Dashi dhe Shpëtim Idrizi. PDIU: Omer Mamo.

Koalicioni i majtë në Qarkun Gjirokastër
PS: Arben Ahmeti, Erion Veliaj dhe Anastas Angjeli. LSI: Vangjel Tavo
Koalicioni i djathtë në Qarkun Gjirokastër
PD: Genc Ruli

Koalicioni i majtë në Qarkun Korçë
PS: Bashkim Fino, Arta Dade, Olta Xhaçka, Ilirian Pendavinji, Ilir Xhakolli, Ylli Ziçishti. LSI: Pirro Kapurani
Koalicioni i djathtë në Qarkun Korçë
PD: Ridvan Bode, Eleina Qirici, Edmond Spaho, Fatmir Mehdiu dhe Gjergji Papa

Koalicioni i majtë në Qarkun Kukës
PS: Vexhi Muçmata
Koalicioni i Djathtë në Qarkun Kukës
PD: Flamur Noka, Besnik Dusha dhe Alban Zeneli

Koalicioni i majtë në Qarkun Lezhë
PS: Mimi Kodheli, Armando Prenga dhe Arben Ndoka. LSI: Monika Kryemadhi
Koalicioni i djathtë në Lezhë
PD: Aldo Bumçi, Gjovalin Kadeli dhe Albina Deda.

Koalicioni i majtë në Qarkun Shkodër
PS: Mimoza Hafizi, Tom Doshi, Paulin Sterkaj dhe Namik Kopliku. LSI: Agron Çela, PDKSH: Mark Frroku
Koalicioni i djathtë në Qarkun Shkodër
PD: Jozefina Topalli, Helidon Bushati, Voltana Ademi, Nard Ndoka dhe Gjovalin Bzheta. (Start)
 

Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 22 Tetor 2014
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara. Site by Kreatoda