Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Besnik Tahiri kandidat i AAK-së apo i PDK-së?!

16:31 / E martë, 16 Korrik 2013
4

Avdullahu Hoti, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, i është kundërvu Besnik Tahirit, kandidatit të AAK-së për kryetar të Prishtinës pas deklaratave të këtij të fundit se mbështetë idenë që Kodra e Trimave të themelohet komunë në vete.

“Besnik Tahiri sot në Kodrën e Trimave e përkrahu deklarimin e papërgjegjshëm të Thaçit për komunë të re në këtë lagje”, ka shkruar Hoti në profilin e tij në Facebook.

Sipas tij, tash nuk është e qartë i kujt kandidat është Tahiri, i AAK-së apo i PDK-së.

“Tahiri u thirr në parime të qeverisjes lokale për këtë qëndrim të tij. Por, Tahiri po te ishte parimor do të deklaronte së Prishtinës i duhet ligji për kryeqytetin se kështu thotë Kushtetuta e Kosovës. Mos miratimi i ligjit për kryeqytetin është shkelje kushtetuese. Tani, cilat parime po i mbron z.Tahiri”, ka përfunduar Hoti.  

 • mixha

  09:41 / E mërkurë, 17 Korrik 2013
  fitore ka me arrite PDK, W,LDK,AAK AKR e fundit kto te vpseoglat ma mire ne te shkrihen ne partit e medha ose ne te dalin apartiak sepse ni vende i vogel si kosova nuk i nevojiten ma shume parti edhe kto jan shume me mire ishte te fokusohemi ne ekonomin e KOSOVES se te miremi me politika te politikaneve te arsimuar me diploma te pa merituara ose falce e disa disa edhe libra shkruajn e nuk dine shkrim dhe lexim .
 • BUJARI

  18:53 / E martë, 16 Korrik 2013
  POLITIKAJT E KOSOVES MENDOJN VETEM SIME ARDH DERI TE VENDI I CILI MUNDEN ME VJEDH SJU INTERESON PER TJETER SEN
 • meti

  17:57 / E martë, 16 Korrik 2013
  po qk po quditeni, keto dy parti jane te njejta, veq ndoshta ndryshojne sa i perket pasurise se krijuar ne dem te popullit. Po qfare eksperti eshte ky qe ne qdo lagje deshiron me formue komuna, vetem e vetem per te fitue ndonje vot me teper.
 • plisi

  17:31 / E martë, 16 Korrik 2013
  Apetitet e Ramush Haradinajt per postin e kryeministrit nuk kane fund ,,,, a e din i mjeri se me 10% te elektoratit nuk ka shansa teorike ,,vetem kryetari i ndjer Rugova ia fali ate post. E tani mundohet te merr ndonje asht nga Hashimi me shprese se ai do t`ia fal postin ....por nuk e din Ramushi se Hashimi eshte edhe me dhelper siq mendon AAK. Lufte per vota do te kete ne mes V.V dhe LDK, prandaj kot lepihen PDK e AAK ....nese nuk ka vjedhje votash AAK nuk do hyj ne parlament ....
Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 25 Tetor 2014
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda